Mobil Menü
Dördüncü Yol Paylaşım Platformu

Dördüncü YOL Paylaşım Platformu

İlk Bilinçli Şok Meditasyonu - Kendini Hatırlamak

Dikkat, gelişip olgunlaştırdığında ve artık sadece dış dünyadaki nesneleri ve iç dünyadaki konuşmaları değil, kendisini bir birey olarak algılamaya başladığında, bilinçli şoklar ve kendini hatırlama çalışmaları başlar.

İlk Bilinçli Şok Meditasyonu - Kendini Hatırlamak

İnsan olarak bizim gerçek varlığımız, tüm duygu, düşünce ve fiziksel duyularımızın ötesinde, içerde güçlü bir biçimde bunların farkında olan Efendi’de. Ancak, henüz bu Efendi yeterince gelişmemiş durumda ve bu nedenle biz varlığımızı büyük ölçüde Dördüncü Yol’un makinenin merkezleri olarak adlandırdığı bu işlevlerde yaşıyoruz ve kendimizi bunlar sanıyoruz.

Kendimizi uzun süre gözlemlemeye, makinemizi dengelemeye ve enerji kaçaklarını kontrol etmeye bağlı olarak, içimizdeki Efendi gelişmeye başlıyor ve bir aşamaya geldiğinde, içimizde güçlü bir “Ben Buradayım” hissiyle kendini ortaya koyuyor ve makinenin yönetimini aşama aşama devralmaya başlıyor. Ancak burada bahsettiğim, pratik olarak önceki aşamaları geçerek yaşanması gereken doğal bir süreç. İlk üç adımı sağlıklı bir biçimde geçmeden, sadece çeşitli teknikler kullanarak bu hissi yaratmaya çalışmak, temeli olmadan, binanın 4.katı inşa etmek kadar saçma bir yaklaşım.

Kendini hatırlamak, bazı öğretilerde cennet, aydınlanmak ya da benzer isimlerle ifade ediliyor ve o halde kişi eşsiz bir biçimde, neşe, huzur, mutluluk, coşku, şükür, sevgi gibi duyguları, hiçbir dış uyarıcıya bağlı olmadan, sadece kendisi olduğu için deneyimleyebiliyor.

4.Yol Online Bilinçli Farkındalık Uygulamalarımız

Bu başlıkla ilgili diğer sayfalar: