Mobil Menü
Dördüncü Yol Paylaşım Platformu

Dördüncü YOL Paylaşım Platformu

Önemli İnsanlarla Karşılaşmalar, G.I. Gurdjieff

Gurdjieff'in Meetings with Remarkable Men (Dikkate Değer İnsanlarla Karşılaşmalar - Olağanüstü İnsanlarla Karşılaşmalar) kitabının Dördüncü Yol Felsefesi bağlamında incelenmesi ve özeti.

Meetings with Remarkable Men (Dikkate Değer İnsanlarla Karşılaşmalar - Olağanüstü İnsanlarla Karşılaşmalar)

Meetings with Remarkable Men (Dikkate Değer İnsanlarla Karşılaşmalar - Olağanüstü İnsanlarla Karşılaşmalar), All and Everything (Tümü ve Herşey) adlı üç kitaplık çalışmanın ikinci cildidir. Gurdjieff 1927 yılında, Rusça olarak bu kitabı yazmaya başlamış ve A.R. Orage'ın çevirisi ile 1963 yılında ilk defa basılmıştır. Bu kitap, genç Gurdjieff'in açıklanamayan deneyimler ve gelişen modern dünya bilimi arasında kalmış hikayesini anlatıyor.

Önemli İnsanlarla Karşılaşmalar Kitabının Türkçe Çevirisi Yayınlandı

Kitabın, Türkçe çevirisi 2009 yılında ve "Önemli İnsanlarla Karşılaşmalar" adıyla Ruh ve Madde tarafından yayımlandı.

Hepsi ve Herşey Üçlemesi'nin İkinci Kitabı

Önemli İnsanlarla Karşılaşmalar, "Hepsi ve Herşey Üçlemesi"nin ikinci kitabıdır. Gurdjieff, üçlemesi'nin ikinci kitabında amacının, "Okuyucusu, yeni bir oluşum için gerekli materyallerle tanıştırmak ve bunun sağlamlığını ve iyi kalitesini ispatlamak," olduğunu belirtmiştir.

Önemli İnsanlarla Karşılaşmalar Gurdjieff'in Otobiyografisidir

Önemli İnsanlarla Karşılaşmalar Kitabı, Gurdjieff'in kendi hayatının bir bölümünü anlatır. Bu kitabın Rusça çalışmalarına 1927 yılında başlamış, ancak kitabın İngilizce versiyonu 1963 yılında A.R. Orage tarafından yayımlanmıştır.


Bu başlıkla ilgili alt sayfalar: