Mobil Menü
Dördüncü Yol Paylaşım Platformu

Dördüncü YOL Paylaşım Platformu

İnsanın Bilinmeyen Psikolojisi, P.D. Ouspensky

İnsanın Bilinmeyen Psikolojisi, P.D. Ouspensky

İnsanın Bilinmeyen Psikolojisi

Kitabın İngilizce versiyonu, yazarı Rus filozof P.D. Ouspensky'nin ölümünden uzun yıllar sonra, 1978 yılında yayımlanmıştır. Bu kitap, Dördüncü Yol Öğretisi'ni anlamak isteyen kişilere, Ouspensky olsa da olmasa da, toplu bir ders ortamında okunmak için hazırlanmış beş bölümden oluşmaktadır.

İnsanın Bilinmeyen Psikolojisi Türkiye'de Yayınlandı

İnsanın Bilinmeyen Psikolojisi kitabının, Türkçe çevirisi Ruh ve Madde tarafından yayınlandı. Ancak, bu çevirinin yeni baskıları - muhtemelen sonradan yürürlüğe giren telif hakları nedeniyle - yapılmıyor. Bu nedenle, bu kitabı kitapçılardan değil, ikinci el kitap satan sahaflardan ya da iyi bir kütüphanesi olan arkadaşlarınızdan temin edebilirsiniz.

Kitabın Türkçe Baskının Arka Kapak Yazısı

Tarihte hiçbir zaman psikoloji günümüzde olduğu gibi böyle düşük bir seviyede kalmadı. Kökeni ve anlamıyla tüm ilişkisini kaybetti ve bu yüzden şimdi psikoloji terimini tanımlamak bile güçtür. "Psikoloji nedir ve neyi araştırmaktadır?" anlamına gelir bu sözler. Tarihte hiçbir zaman bu kadar çok psikolojik kuram ve psikolojik yazılar olmaması gerçeğine karşın, durum yine böyledir.


Bu başlıkla ilgili alt sayfalar: