Mobil Menü
Dördüncü Yol Paylaşım Platformu

Dördüncü YOL Paylaşım Platformu

Gurdjieff ve Ouspensky Öğretisi Üstüne Psikolojik Yorumlar, Maurice Nicoll

Gurdjieff ve Ouspensky Öğretisi Üstüne Psikolojik Yorumlar, Maurice Nicoll

Gurdjieff ve Ouspensky Öğretisi Üstüne Psikolojik Yorumlar

Kitabın İngilizce versiyonu, yazarı Dr. Maurice Nicoll'ün ölümünden uzun yıllar sonra, 1996 yılında yayımlanmıştır. Gurdjieff ve Ouspensky'nin öğretisi üzerine yazılan kitaplar arasında, anlaması en kolay ve derinliği en fazla olan kitap Nicoll'un Yorum'larıdır. Dördüncü Yol Öğretisi ile ilgilenen herkesin, kesinliklte bu 5 ciltlik kitap serisini okuması gerekir.

Gurdjieff ve Ouspensky Öğretisi Üstüne Psikolojik Yorumlar Türkiye'de Yayınlandı

Gurdjieff ve Ouspensky Öğretisi Üstüne Psikolojik Yorumlar kitabının ilk cildinin Türkçe çevirisi Ruh ve Madde tarafından, 2008 yılında yayınlandı. 2012 yılında 2. kitap; ve son olarak da 2012 yılında son 3 kitabın yayınlanmasından sonra, tüm seri Türkçe olarak kitapçılara sunulmuş oldu.

Kitabın Önemi

Diğer Dördüncü Yol kitaplarından farklı olarak, Nicoll günlük olarak yaptığı gözlemleri ve yaşadığı zorlukları kendi öğrencileriyle paylaşıyor. Hangi kişisel-gelişim yolunu tercih ederseniz edin, Nicoll'un paylaştığı detaylar, sizlerin de çalışmalarınıza yardımcı olacak ayrıntılar barındırıyor. Nicoll, psikoloji doktorluğunun ve İngilizce'ye olan hakimiyetinin de yardımıyla, insanların ruhsal amaçlarına ulaşmalarını engelleyen hayali Ben'lerinin farklı hilelerini detaylı olarak ifşa etmeyi başarıyor.


Bu başlıkla ilgili alt sayfalar: